Mana Māja №101 (12.03.2007) | Šodien 01.02.2015
:: SATURS
:: TĒMAS
Interjers

Viesistabas iekārtošana

Senāk viesistaba mājoklī bija telpa, kas paredzēta tikai ciemiņiem, taču mūsdienās tā noder mājas saimnieku atpūtai. Tāpēc šo telpu svarīgi iekārtot pēc iespējas omulīgāk.

Katrai viesistabai vajag savu “centru”, vietu ap kuru risinās sadzīviskās aktivitātes.

Atklātā plānojuma mājokļos ir ļoti svarīgi nodalīt atpūtas un ēdamzonu, bet tās robežķirtnē var ierīkot viesistabu. Mazākos mājokļos viesistaba nereti ir ģimenes koptelpa, atpūtas un arī viesu uzņemšanas vieta. Istabas iekārtojumu jāizvēlas atbilstīgi tam, kādiem nolūkiem to visbiežāk izmantos.

Ražotāju piedāvājums

Mēbeļu ražotāji ar nosaukumu “viesistabai” piedāvā dažādus risinājumus. Daudzi čehu, poļu, krievu, baltkrievu u.c. mēbeļu izgatavotāji šajā kategorijā pārdod mīksto mēbeļu komplektus, kuros visbiežāk ietilpst dīvāns un divi klubkrēsli, kā arī žurnālgaldiņš un, iespējams, kāds pie sienas novietojams plaukts. Rietumeiropā savukārt izplatītāki ir viesistabas iekārtojumi, kuros ietilpst pusdienu galds ar krēsliem, bufetēm, kumodēm un vitrīnām. Tie faktiski ir divi populārākie viesistabas iekārtošanas varianti.

Telpas centrs

Interjera dizaineri uzskata, ka katrai viesistabai vajadzētu izvēlēties “centru”. Tam var noderēt kamīns, televizors vai mājas kinozāles iekārta. Ap šo “centru” novieto mīkstos krēslus un atpūtas dīvānu. Savdabīgs akcents var būt neliels galdiņš, uz kura novieto kafijas vai tējas tasīti, trauciņu ar našķiem un lasāmvielu. Turklāt galdiņš var būt darināts no stikla, ar metālkalumiem vai citiem interesantiem akcentiem. Telpas atsvaidzināšanai var izvēlēties arī oriģinālus skapīšus vai plauktiņus TV un citas aparatūras novietošanai.

Ritentiņi — tas ir ērti

Daudzas mēbeles mūsdienās ir aprīkotas ar ritentiņiem. Šīs mobilās mēbeles ir modernas un ērtas, jo tās jebkurā brīdī pēc vēlmes un vajadzības iespējams pārvietot. Ar ritentiņiem mēdz būt aprīkoti ne tikai žurnālu, servējamie un aparatūras galdiņi, bet arī atpūtas krēsli, dīvāni un pat sastatņu plaukti. Bez tam jāpiebilst, ka šāda mēbeļu pārvietošanas iespēja atvieglo arī telpas uzkopšanu.

Korpusa mēbeles un stili

Gandrīz visās viesistabās atrodas arī korpusa mēbeles — daudzfunkcionālas sekcijas, vitrīnas, bufetes, grāmatplaukti, sienas plaukti u.tml. Tur cilvēki var novietot grāmatas, traukus, gada piederumus un citas lietas.

Stils viesistabu iekārtojumā var būt visdažādākais, sākot no klasikas un beidzot ar minimālismu. Turklāt tieši šajā telpā ir vietas pat vispārdrošākajiem eksperimentiem ar dažādu stilu savienošanu.

Ja jūsu mājās ir daudz cilvēku un bieži nāk ciemiņi, viesistabā labāk izmantot siltos toņus (sarkano, oranžo, dzelteno). Šīs krāsas palīdz radīt pacilātu noskaņojumu. Savukārt, ja viesistaba pārsvarā domāta atpūtai, tad vērts padomāt par vēsajiem toņiem (zilo, zaļo, pelēko). Izmantojot krāsojumu, viesistabu var sadalīt divās daļās — ēdamtelpu noformēt priecīgos, košos toņos, bet vietu ap televizoru vai kamīnu vēsos, kas sniedz relaksāciju.

Apgaismojuma nozīme

Viesistabas iekārtojumā faktiski nav mazsvarīgu lietu. Rūpīgi jāpārdomā pat tāds sīkums kā apgaismojuma izvēle. Augšējais, griestu apgaismojums palīdzēs radīt svinīgu noskaņu, bet sienu gaismekļi noskaņos uz mājīgumu un intimitāti. Turklāt viesistabā var izveidot arī dažādas gaismekļu grupas, kas akcentē to vai citu priekšmetu vai telpas daļu.

Mēbeļu materiāli

Viesistabas mēbeļu ražošanā izmantoto materiālu spektrs ir visnotaļ plašs. Korpusa mēbeļu izgatavošanā visbiežāk izmanto kokskaidu vai kokšķiedru plāksnes ar dažādiem pārklājumiem, piemēram laminātu vai malamīnu. Skaisti un prestiži, protams, izskatīsies masīvkoka mēbeles, taču tās būs salīdzinoši dārgākas.

Viesistabas mēbeļu apdarei izmanto dažādus audumus, kā arī dabisko ādu.

Mēbeļu ražošanā savu vietu pārliecinoši ieņēmis arī stikls, ko izmanto galda virsmām, vitrīnām, plauktiem u.tml. Šis materiāls nenoliedzami atdzīvina telpā esošos priekšmetus.

Mūsdienīgo materiālu grupā ietilpst arī metāls. No hromēta vai matēta tērauda darina plauktu karkasus, galdu un krēslu kājas, galdu detaļas u.tml. Daudzi gan uzskata, ka metāls vairāk piederas sabiedriskajām telpām, bet tas ir gaumes jautājums.

Ingūna APERĀNE

:: MEKLĒŠANA
:: ARHĪVS

Gads

Numurs


:: Jaunais numurs
:: Izstādes 2013
:: Normatīvie. Likumi.
:: Izcenojumi
:: Noderīga informācija
  Top.LV
Copyright © SIA Multiprese.
Jebkuru materiālu kopēšana, izplatīšana, pārpublicēšana bez redakcijas rakstiskas atļaujas ir aizliegta.
Pie materiālu retranslācijas obligāta hiperatsauce uz www.multiprese.lv