Mana Māja №225 (17.12.2012) | Šodien 27.01.2015
:: SATURS
:: TĒMAS
Komforts

Ūdens sildītāji.

Ūdens sildītājus iedala divās lielās grupās. Vienā ūdens uzsildīšanai tiek izmantota gāze, otrā — elektrība. Pirmā tipa sildītājus iespējams uzstādīt mājokļos, kuriem ir gāzes apgāde, bet otros jebkur, kur ir elektrība.

Pirms elektriskā ūdens sildītāja iegādes jānoskaidro elektrotīkla jauda un fāžu skaits. Īpaši svarīgi tas ir pie caurteces ūdens sildītāja izvēles, jo ūdens tiek sildīts, kad tas plūst caur sildītāju. Tādējādi caurteces sildītājs radīs lielu slodzi elektrotīklā, un jums jābūt pārliecinātam, ka tīkla jauda ir pietiekama un vēl ar rezervi.

Tvertnes

Uzkrājošajos ūdens sildītājos tiek sildīts ūdens, kas atrodas ierīces tvertnē. Tās izmēri var būt dažādi, sākot no 5 līdz 200 litriem. Sadzīves vajadzībām domāto ierīču jauda vidēji ir 1,5—2,5 kilovati. No tilpuma un jaudas tiešā veidā atkarīgs ūdens sasilšanas laiks. Tvertnes tiek izgatavotas no nerūsējošā tērauda, kas nepakļaujas korozijai, un tajās atrodas magnija anods, kas laiku pa laikam ir jānomaina. Lai ūdens ilgāk saglabātu siltumu, tvertnei ir izveidota siltumizolācija (no putupoliuretāna).

Sildelementi

Par sildelementu elektriskajos sildītājos kalpo tens vai spirāle. (Pirmais variants ir labāks, jo tam nav tieša kontakta ar ūdeni. Tā ir papildu drošība.) Savukārt gāzes ūdens sildītāja galvenie elementi ir siltummainis un deglis.

Mūsdienīgas gāzes ierīces ir absolūti drošas. Ja deglis kaut kādu iemeslu dēļ pēkšņi nodziest, gāzes padeve automātiski tiek pārtraukta.

Sistēmas iedarbināšanas process ir pilnībā automatizēts: sildītāju ieslēdz ar pogu vai automātiski ūdens lietošanas laikā.

Ja mājās uzstādīsiet gāzes katlu, tad noteikti jābūt dūmvadam degšanas produktu izvadīšanai.

Jana VALTERE

<B>
:: MEKLĒŠANA
:: ARHĪVS

Gads

Numurs


:: Jaunais numurs
:: Izstādes 2013
:: Normatīvie. Likumi.
:: Izcenojumi
:: Noderīga informācija
  Top.LV
Copyright © SIA Multiprese.
Jebkuru materiālu kopēšana, izplatīšana, pārpublicēšana bez redakcijas rakstiskas atļaujas ir aizliegta.
Pie materiālu retranslācijas obligāta hiperatsauce uz www.multiprese.lv